Elżbieta Furman – New Age Fitness

Elżbieta Furman

Fitness Instruktor. Fizjoterapeutka

 

Jestem  fizjoterapeutką, skończyłam studia na wydziale rehabilitacji ruchowej  na warszawskim AWFie. Podczas studiów ukończyłam również kurs instruktorski i zdobyłam uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness. Od tej pory trwa moja przygoda z fitnessem.

Od wielu lat jestem szkoleniowcem oraz wykładowcą w szkołach fitness (Reebok University, IFAA Polska, obecnie Polska Akademia Sportu oraz Akademia Zdrofit), w których szkolę i uczę przyszłą kadrę instruktorów fitness.

Z racji wykonywanego zawodu specjalizuję się w prowadzeniu i propagowaniu form prozdrowotnych: zdrowy kręgosłup, trening medyczny, stretching, praca z powięzią czy dnem miednicy. Zajmuję się również grupami, które wymagają specjalnej uwagi: Kobiety w ciąży, Mamy z dziećmi oraz Seniorzy.

Ukończyłam wiele szkoleń zarówno w dziedzinie fitnessu jak i fizjoterapii, na bazie doświadczeń zebranych podczas pracy w gabinetach i klubach fitness stworzyłam specyficzny system pracy z klientem, zindywidualizowany i oparty na prostych wzorcach. Podchodzę do pracy z ciałem człowieka z ogromnym szacunkiem i respektem, zawsze stawiam na jakość, a nie ilość ruchu.

Nie staram się stawiać ludziom zadań skomplikowanych, trudnych, często ponad ich możliwości fizyczne oraz techniczne. Stawiam na proste wzorce ruchowe, które ludzie wykonują na co dzień, w których popełniają często  podstawowe błędy, które w konsekwencji prowadzą do pojawiania się bólu, przeciążenia czy kontuzji. Stosuję technikę małych kroczków do osiągnięcia celu, staram się  opowiadać o ruchu, tłumaczyć go, pokazywać najważniejsze aspekty. W ten sposób uczestnik zajęć zaczyna widzieć różnicę, czuć jakość, jest bardziej uważny i skoncentrowany na swoim ciele.

Jeżeli taka świadoma praca z ciałem jest w kręgu Twoich zainteresowań — zapraszam na swoje zajęcia.